УЗД - супровід при онкологічних захворюваннях (лікар вищої категорії Кривенко Н.Є.)

  • при стадіюванні онкологічних захворювань та на етапах лікування
  • УЗД серця (ЕхоКГ) перед хіміотерапією
  • УЗД – спостереження після проведенного лікування
Наталія Кривенко

Знаємо «що» треба дивитися і «як»

Лікар вищої категорії з ультразвукової діагностики, лікар радіолог Кривенко Наталія Євгенівна. Стаж роботи за фахом більше 20 років. За цей час проведено більше 100 000 досліджень.

Більша частина діяльності лікаря присвячена роботі з онкологічними пацієнтами. Робота в відділенні променевої діагностики Інституту онкології АМН України ( зараз Національний інститут раку) дала серйозну фундаментальну базу про місце діагностичної радіології в онкології, а робота лікарем УЗД та завідувачем відділенням променевої діагностики онкологічної лікарні ЛІСОД – можливість працювати в міжнародній команді професіоналів, познайомитися зі світовими підходами до діагностичного ультразвуку.

Ультразвукова діагностика залишається важливим інструментом для діагностики пухлин різних локалізацій. Адже такі високоінформативні методи як комп’ютерна томографія (КТ) та магнітно-резонансна томографія (МРТ) мають і свої суттєві обмеження ( наприклад, високе променеве навантаження, обмеження через металеві імпланти в тілі, наявність водія ритму, необхідність введення контрастної речовини, висока вартість обладнання і самого обстеження), тому ці обстеження призначаються лише за показаннями.

Саме завдяки ультразвуку частіше за все вперше виникає підозра про наявність в організмі новоутворення. Адже цей метод відноситься до «іміджингових», тобто тих, які формують зображення органу. І виявлення «вогнищевих» змін – одна з пріоритетних задач лікаря-діагноста.

При оцінці розповсюдженості процесу ультразвук також інформативний, особливо для поверхневих органів ( щитовидна, молочна залоза, шкіра та м’язи, лімфатичні вузли шії, пахвових та пахових ділянок). При проведенні хіміотерапії завдяки ультразвуку можна спостерігати за зменшенням розмірів уражень. Адже цей метод не має шкідливого випромінювання і ми можемо застосовувати його досить часто.

Деякі препарати, які мають протипухлинну дію, мають токсичний вплив на серце. Тому хворим на рак молочної залози, лімфогранулематоз та ін. за протоколами призначають ехокардіографію ( УЗД серця). Якщо показник скоротливості серця погіршуються, то проведення хіміотерапії відкладають, а серце підліковують.

І ось лікування позаду. Але стан здоров’я треба контролювати регулярно, щоб не пропустити рецидив хвороби. Особливо спостерігають за такими пацієнтами перші п’ять років, але є випадки, коли хвороба поверталася і через 10 і більше років. Тому регулярне обстеження має бути обов’язкове.

Режим роботи
  • clockПН-ПТ 08:00 – 20:00
    СБ 09:00 – 15:00
    НД вихідний
Контактна інформація
Запис он-лайн