Ультразвукова діагностика дітям та дорослим

УЗД Медичний центр Наталії Кривенко

Ультразвукове дослідження – цінний діагностичний метод, який при поєднанні досвіду лікаря та можливостей апаратури дає змогу відповісти на більшість питань щодо стану здоров’я.
За допомогою ультразвуку можна оцінити структуру більшості органів, а іноді і оцінити їх роботу.
Метод став популярним завдяки відносній простоті і доступності, безболісності для пацієнта, відсутності шкідливого іонізуючого випромінювання.

Наталія Кривенко

Кому необхідне УЗД:

 • Якщо у вас немає скарг, але Ви турбуєтесь про своє здоров’я. Профілактичні УЗ-дослідження вже давно стали стандартом для раннього виявлення захворювань молочних залоз та щитовидної залози. Гінекологи також рекомендують додатково до щорічного обстеження регулярно проходити УЗД жіночих органів.
 • Якщо у Вас з’явилися скарги, і лікар порекомендував УЗД для того, щоб підтвердити або скасувати ряд можливих причин Вашого нездужання.
  Зверніть увагу , що результати УЗД не є діагнозом, їх розглядає Ваш лікуючий лікар разом з клінічними і лабораторними дослідженнями і він же встановлює остаточний діагноз і призначає лікування.
 • Пацієнтам на диспансерному обліку з хронічними захворюваннями, які контролюють свій стан після лікування і мають потребу в регулярних оглядах. Частота і періодичність таких оглядів, а також їх об’єм визначаються разом лікуючим лікарем та лікарем ультразвукової діагностики

ВАЖЛИВО! ОЗНАЙОМТЕСЬ ПЕРЕД ПРОХОДЖЕННЯМ УЗД!

 1. При записі на прийом дізнайтеся, чи потрібна підготовка до дослідження, і ретельно дотримуйтесь рекомендацій.
  При сумнівах краще передзвонити ще раз персоналу і уточнити це питання.
 2. При повторному візиті завжди беріть з собою дані попередніх досліджень. Тоді лікар зможе оцінити динаміку змін і заключення буде більш інформативним. Також в інтерпретації УЗ-картини можуть допомогти результати раніше проведених КТ, МРТ.
 3. Якщо у Вас раніше були операції, обов’язково повідомите лікаря про це. Якщо операції проходили не за стандартними методиками, з ускладненнями, то краще взяти з собою виписку або медичну картку.
  Не приховуйте інформацію від лікаря. Коротка розповідь про ваші скарги та перебіг хвороби скоріше направлять діагностичний пошук в правильне русло.
 4. Тривалість УЗД залежно від обсягів сканування складає в середньому 20- 40 хв. В них входить не тільки сканування, але й час на ознайомлення з історією хвороби, одягання/роздягання, підготовку протоколу і висновків. В складних для діагностики випадках дослідження може зайняти значно більше часу.
  Тому при плануванні УЗД виділить трохи більше часу в своєму розкладі і не створюйте в разі нетривалого очікування конфліктних ситуацій.
 5. Ультразвукове дослідження – метод, точність якого залежить від апаратури, вміння оператора та конституціональних особливостей пацієнта.
  На сьогоднішній день стандарти протоколів не уніфіковані і можуть суттєво відрізнятися в різних клініках. Це питання жваво обговорюється серед спеціалістів, сперечаються різні «школи», відрізняються і потреби в медичних установах різного профілю.
  Ми слідкуємо за останніми новинами з цього питання, а поки в своїй роботі за основу приймаємо міжнародні протоколи і розроблені на їх основі внутрішні стандартні форми.